okt. 13.  - tanítási nap
      okt. 15.  - tanítás nélküli munkanap

A fenntarthatóság elveinek, a környezettudatosság, a fenntartható fogyasztás és fejlődés oktatási intézményekben történő minél hatékonyabb megjelenése érdekében a Nemzeti Erőforrás Minisztérium és a Vidékfejlesztési Minisztérium közösen létrehozta az „Ökoiskola" címet. A címet azoknak a nevelési-oktatási intézményeknek adományozzák, melyek átgondoltan és szervezetten foglalkoznak a környezeti neveléssel, a környezettudatosság és a fenntartható fejlődés megvalósításával.
Iskolánk 2005-ben érdemelte ki először ezt a címet, majd 2012-ben elnyerte az Örökös Ököiskola címet is.